niedziela, 2 grudnia 2012

Co zrobić , aby mężczyzna Cię kochał ?

Specjalnie dla tych którzy domagają się czegoś o  relacji miedzy płciowej:))) Łatwiej mi pisać z punktu widzenia kobiety, jak " usidlić " mężczyznę.  Oczywiście nie o samo usidlenie chodzi, ale o stworzenie związku partnerskiego, w którym oboje są szczęśliwi i spełnieni. Jezeli człowiek sam ze sobą dobrze się  czuje, to jest szansa, że poczuje  też to z druga osobą.
Relacje damsko -męskie to ciągle aktualny i ponad czasowy problem a każde pokolenie zgłębia ten temat po swojemu. Mozna się jednak pokusić o pewne uogólnienia, które  się sprawdzają.
Zarówno dla kobiety , jak i dla mężczyzny  ważne jest  kochać i być kochanym. Kochający mężczyzna zrobi wszystko, aby uszczęśliwić  kobietę. Warto doceniać jego starania bo urok osobisty to za mało , aby zdobyć czy utrzymać miłość  mężczyzny, czyli przekroczyć   granice męskiego pożądania.  Pożądanie mija, a chodzi o to , aby w związku dwojga rozwinęła się namiętność pragnienia tego drugiego człowieka.
 Co  jeszcze można zrobić, aby  doświadczyć  miłości ze strony  mężczyzny ?  Zapewne zaoferować mu to, czego on  oczekuje, a ponadto okazać  zaufanie, akceptację  i  PODZIW   dla jego działań. Bardzo dobrze  jest dostarczać mu  dowodów na to,  ze bez niego sobie nie poradzimy. Wtedy  facet jest  wasz :))   i oprócz   tego, ze  pragnie,  to  gotów  jest słuchać swojej Pani i spełniać jej zachcianki.
Warto przy tym  wspomnieć, ze seksualność  oraz namiętność to nie stroje, fryzury,  gadżety i  określone pozycje,  tylko   przymioty ducha i walory mentalne.
 Tzw. seksapil wynika z "całości człowieka".
Dojrzały emocjonalnie człowiek, który przerobił swoje kompleksy, który wie czego chce i ma świadomość, ze druga osoba nie musi  być dla niego matką , ojcem , przyjacielem, terapeuta itp. czyli lekiem na samotność,  ma wtedy  większe  szanse na udany związek.
Co do samych związków, to mam wrażenie, że idealne  rozwiązanie  jest wtedy,  gdy   człowiek  CHCE oraz zastanawia się  JAK  dać  miłość  drugiej osobie .....i jeżeli   DWOJE  tak samo podchodzi  do związku czy do miłości  to jest szansa na coś dobrego:)))  Jednak przekraczanie własnego egoizmu, to też proces. Natomiast, gdy do budowania związku podchodzi sie tylko w ten sposób, ze się chce  tylko  dostawać, a nie dawać  i  od  tej drugiej osoby oczekujemy  miłości, to wtedy brak jest wzajemności i raczej nic dobrego z tego nie wynika.

Czyli krótko mówiąc   wyróżniam  3 typy związków : Nadmienię, że to jest oparte na praktyce życia i nie wiem czy literatura naukowa się  ze  mną  zgadza :))

1. Idealny - on i ona chcą  i dają  miłość - szczęście  polega tu na uszczęśliwianiu tej  drugiej osoby, a jak oboje to robią  to oboje sie nawzajem uszczęśliwiają.
2. Wygodny dla jednej strony -  jedna  osoba daje, a druga bierze - typ dawcy z biorcą - jeden w tym przypadku  może być wykorzystywany.
3.Toksyczny  - oboje są biorcami - nawzajem  domagają się miłości od siebieBrak komentarzy:

Prześlij komentarz